Atletska škola namijenjena je djeci uzrasta od 7. godine nadalje, a prati cijelo osnovnoškolsko i srednjoškolsko obrazovanje. Podijeljena je na više razina i grupa prilagođenih kategorijama na natjecanjima (prema standardima WA – World Athletics) prema godištima. Primarni cilj svih razina u atletskoj školi svakako je utjecaj na višestrani cjeloviti psihosomatski razvoj te razvitak zdravstvene kulture kod djece u svrhu očuvanja i unapređenja zdravlja.
Djeca ove starosti trebaju biti izložena treninzima niskog intenziteta s naglaskom na razvoj širokog spektra sposobnosti. Treninzi se provode 2-3 puta tjedno i traju 1 sat. U ovoj fazi pratimo razvoj tehnike izvođenja kretnih struktura, razvoj brzine (sprint), brzinu reakcije na zvučni i vizualni signal, repetativne brzine pokreta te posebnu pozornost posvećujemo procjeni bazične koordinacije gornjih i donjih ekstremiteta, koordinacije tijela u prostoru, ravnoteže i osjećaja za ritam.
Ciljevi: primjena raznovrsnih sadržaja putem kojih se utječe na razvoj motoričkih sposobnosti (koordinacija, snaga, ravnoteža, preciznost, brzina) te lakše usvajanje različitih motoričkih znanja i vještina, upoznavanje s osnovnim znanjima iz atletskog sporta, razvitak zdravstvene kulture kod djece u svrhu očuvanja i unapređenja zdravlja, daljnji utjecaj na povoljan omjer između mišićne mase i potkožnog masnog tkiva, jačanje socijalnih vještina (pomaganje, suradnja, dijeljenje, prihvaćanje, uvažavanje).
Ovaj stupanj razvoja predstavlja zahtjevniju razinu treninga koji se održavaju 4 do 5 puta tjedno u trajanju od 60 do 75 minuta. Djeca su u ovoj dobi sposobna za zahtjevnije treninge i sada ih uvodimo u složene motoričke zadatke i modificirane atletske discipline koje djecu približavaju „pravoj” ili natjecateljskoj atletici.
Izvode se detaljniji dijagnostički postupci (testiranja), prema kojem se djeca raspoređuju u selekcijske grupe prema mogućnostima i interesima. Ova faza podrazumijeva postupno povećanje intenziteta treninga, a jedan od razloga je i postupno povećanje tolerancije na koncentraciju mliječne kiseline. Kondicijski trening sportaša ove dobi dominantno je usmjeren ka višestranoj i bazičnoj sportskoj pripremi, uz početke specifičnih kondicijskih zahtjeva.
Ciljevi: daljnja primjena raznovrsnih sadržaja putem kojih se utječe na razvoj motoričkih sposobnosti (koordinacija, snaga, ravnoteža, preciznost, brzina), usvajanje različitih motoričkih znanja i vještina, upoznavanje s osnovnim znanjima iz atletike, utjecaj na pozitivan zdravstveni status djece osobito zbog intenzivnog razvoja u ovom periodu, daljnji utjecaj na povoljan omjer između mišićne mase i potkožnog masnog tkiva, jačanje socijalnih vještina (pomaganje, suradnja, dijeljenje, uvažavanje, prihvaćanje), usvajanje atletskih pravila, atletskog bontona i upoznavanje sve većeg broja atletskih disciplina.